Megugrott az amerikai reklámköltés
A Kantar Media adatai szerint tavaly 3 százalékkal 140 milliárd dollárra nőtt a reklámköltés az Egyesült Államokban, főleg az elnökválasztás és a nyári olimpia okozta reklámdömping miatt. A legnagyobb hirdető a Procter volt, a legnagyobb hirdetői csoport a kiskereskedők voltak. A médiatípusok közül pedig a print bukta a legnagyobbat.
A legnagyobb médiacégeknek jól megy
A száz legnagyobb amerikai médiavállalat összeredménye 4 százalékkal nőtt 2012 első félévében, a 340 milliárd dolláros összforgalom pedig rekord.
