A kamaszoknál internetből is megárt a… kevés?
Bár az eddigi kutatások szinte kizárólag arra összpontosítottak, milyen egészségi ártalmai lehetnek annak, ha a gyerek túl sokat ül a számítógép előtt, egy friss svájci kutatás most az ellenkező oldalról szemlélte a kérdést. Eszerint az sem jó, ha a kamaszok túl keveset neteznek.
Üzenetek jönnek-mennek a takaró alatt
Aki kimarad, lemarad – valószínűleg ezt gondolják a kamaszok, amikor még késő este is üzeneteket küldözgetnek egymásnak és csetelnek a világhálón. Az SMS-ek és elektronikus levelek száma azonban az alvással töltött órák rovására megy, ami akár viselkedési és hangulatzavarokhoz is vezethet.
A jobb szülők gyerekei jobban is alszanak
Korábbi megfigyelések szerint az elalvás körüli örökös hercehurcát nagyban megkönnyíti, ha mindig azonos szertartás szerint követik egymást az esti tennivalók. Amerikai kutatók szerint azonban ennél is fontosabb, hogy a szülők jól „vegyék” a gyerek jelzéseit.
Mit csináljak, ha nappal alszik, nem éjszaka?
Beszéljünk arról, hogyan tudjuk segíteni újszülött gyermekünket abban, hogy minél előbb megkülönböztesse az éjszakát a nappaltól. Hogyan tudjuk elérni, hogy ne éjszaka legyen gyakrabban ébren, hanem nappal?
