Egyeztetési eljárást kezdeményezett Dr. Bodonovics Jenő, média és hírközlési biztos a Magyar Telekommal (MT), miután tudomására jutott, hogy a távközlési cég környezetvédelmi okokra hivatkozva 142 forintos tranzakciós költséggel terheli meg májustól azokat az ügyfeleket, akik postai csekken, illetve személyesen, a cég ügyfélszolgálatain fizetik be számláikat.
A Kreatív Online kérdésére a MT sajtóosztálya azt válaszolta, „a Magyar Telekom a postautalványok (sárga csekkek) használatával kapcsolatos változásokat elsősorban környezetvédelmi okokból vezeti be, ezzel is ösztönözve ügyfeleit az olcsó, hatékony fizetési módok (pl. távszámlás befizetés) használatára.”
A vállalat a banki átutalás, elektronikus befizetés vagy csoportos beszedési megbízás esetén nem számítja fel a tranzakciós díjat. A közlemény szerint „ha valaki a módosításban foglaltakat nem kívánja elfogadni, az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 132. § (5) bekezdésében foglaltak szerint az értesítést tartalmazó levél kézhez vételétől számított 15 napon belül élhet felmondási jogával. A határozatlan időre szóló (hűségidő nélküli) szerződéseket az előfizető legfeljebb 8 napos felmondási határidővel írásban felmondhatja.”
