Az Index újságírói az országgyűlés tavaszi ülésszakának első plenáris ülésnapjától kezdődően, azaz február 13-ától ismét részt vehetnek a ház nyilvános eseményein, tájékoztatta az Index szerkesztőségét az országgyűlés sajtófőnöke. Altorjai Anita ugyanakkor felhívta a hírportál parlamenti tudósítóinak figyelmét arra, hogy kötelesek betartani az országgyűlés házszabályát, valamint a ház elnökének a nyilvánossággal kapcsolatos rendelkezéseit.
Mészáros Zsófia, az Index főszerkesztője az MTI-nek elmondta: bár személyes találkozóra nem került sor az országgyűlés vezetése és a szerkesztőség vezetői között, a hírportál januárban egy részletes levélben rögzítette, hogy a jövőben betartják a vonatkozó előírásokat. Hozzátette: a szerkesztőség elnézést is kért a korábbi anyaga miatt.
A szerkesztőség munkatársai december 21-e óta nem léphetnek be az Országházba és a képviselői irodaházba. Az országgyűlés sajtószolgálata ekkor arról tájékoztatta az Indexet: munkatársaiknak addig nem adható ki parlamenti belépő, amíg a házelnök megfelelő garanciát nem kap arra, hogy újságíróik tiszteletben tartják az országgyűlés méltóságát, és betartják a parlamenti tudósításra vonatkozó rendelkezéseket.
Az indokok között szerepel, hogy a híroldalon december 20-án megjelent "Boldog Karácsonyt, magyar demokrácia!" című videó készítői nemcsak a szabályokat, rendelkezéseket hagytak figyelmen kívül, de súlyosan megsértették az Országház és az országgyűlés méltóságát is.
