hero
T. R.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Varga Judit podcastot indít, így tér vissza a nyilvánosságba

Az egykori igazságügyi miniszter egy nemzetközi jogi beszélgetéssorozat házigazdájaként jelenik meg újra, hónapokkal a közéletből való visszalépése után.

Új szerepben bukkan fel ismét Varga Judit: a volt miniszter egy tudományos fókuszú podcastsorozat műsorvezetőjeként tér vissza a nyilvánosság elé. A Miskolci Egyetemhez tartozó Közép-európai Akadémia (KEA) „Central European Legal Insights” címmel indít műsort, amely a leírása szerint a régió jogi gondolkodóit és intézményi szereplőit ülteti egy asztalhoz.

Az első évad hat epizódból áll, és bár a beszélgetéseket már tavaly ősszel rögzítették, egyelőre nem kerültek publikálásra. A vendégek között többek között alkotmánybírák, egyetemi vezetők és jogtudósok szerepelnek Szerbiától Lengyelországon át Észak-Macedóniáig:

  • Vladan Petrov, a szerb alkotmánybíróság elnöke,
  • Petar Bačić, a Spliti Egyetem Jogi Karának dékánhelyettese,
  • Tanja Karakamisheva Jovanovska, a Szkopjei Egyetem professzora,
  • Aleksander Stępkowski, a lengyel Legfelsőbb Bíróság tagja, a PiS-kormány volt államtitkára,
  • Zombory Katarzyna kutatási igazgató és Szilágyi János Ede stratégiai igazgató a Közép-Európa Akadémiától
  • és Dalibor Đukić, a Belgrádi Egyetem Jogi Karának docense.

A KEA a Miskolci Egyetem önálló jogi státuszú szervezeti egysége, amelynek létrehozásában Varga Judit is kulcsszerepet vállalt. A politikusnak az Európai Unió összeférhetetlenségi kifogásai miatt távoznia kellett a Miskolci Egyetem alapítványi kuratóriumából, ezt követően kutatóként folytatta munkáját az intézményben.

Nyitókép: Varga Judit / Facebook