De nézzük, mi a helyzet máshol. Mondjuk Dániában, mely a negyedik helyen áll azon a bizonyos listán. Igaz ugyan, hogy ott is csak tavaly választottak először női miniszterelnököt, de ez csak egyszerű technikai kérdés ahhoz képest, hogy a nők igen nagy arányban képviseltetik magukat az ország irányításában. Miközben nálunk? Egyszer került nő magasabb pozícióba a politikában, ő Szili Katalin volt, aki egy darabig a házelnöki posztot töltötte be. Női miniszterelnökünk eddig még nem volt, és talán nem kell jósnőnek lenni ahhoz, hogy megmondjuk, egy jó darabig még nem is lesz.
Sokak szerint megoldás lehetne az arányok javítására egy kvótarendszer bevezetése. A Mattel viszont úgy érzi, hogy a játékgyártásban van a megoldás kulcsa.
A Mattel ötletéről itt olvashat.
