Jubileumi, harmincadik alkalommal írta ki a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) a Magyar Sajtófotó Pályázatot. A megmérettetés mindenki előtt nyitva áll, az egyetlen megkötés, hogy 2011-ben készült képpel lehet nevezni.
A versenyt neves fotósokból álló öttagú zsűri bírálja el négy forduló során, melynek tagjai: Tony Hicks, az Associated Press európai és afrikai fotószerkesztője, Marián Péter, fotótörténész, Radu Sigethi a Reuters román vezető fotóriportere, Szalmás Péter a Népszava képszerkesztője és Virágvölgyi István, az MTI vezető képszerkesztője.
A nyerteseknek az ünnepélyes megnyitón, március 23-án adják át a díjakat a Nemzeti Múzeumban. Az évfordulóhoz kapcsolódva a Harminc év képekben címmel kísérő kiállításon az elmúlt három évtized legjobb munkáiból láthatunk majd válogatást.
