A díjazott és különdíjas pályázók akár bruttó 600 ezer forintot is kaphatnak, amit a díjhoz kapcsolódó, 2022 őszén megnyíló kiállítás megnyitójakor vehetnek át. „Az MFD nyilvános díjpályázata a kimagasló színvonalú formatervezői teljesítmény elismerését, a hazai formatervezés alkalmazásának ösztönzését és a magyarországi termékek nemzetközi versenyképességét hivatott elősegíteni.” A szervezők szerint egyebek mellett a fenntarthatóság, a jövőről való gondolkodás, az innováció és az ökológiai szempontok mára elengedhetetlenek lettek.
„Az elmúlt évek krízishelyzetei felerősítették a lokális hagyományok megismerésének és innovatív továbbgondolásának igényét, valamint a termékek élettartamának növelését és fenntarthatóságának egyre komolyabb figyelembevételét. A tudatos és felelős közös jövő megteremtése és formálása a fogyasztók szempontjai között is jóval fontosabbá vált, mint eddig bármikor”
– emelte ki Pomázi Gyula, a Magyar Formatervezési Tanács, illetve az SZTNH elnöke.

A tavalyi évben az elismerést többek között Lakos Dániel ergonomikus Tilt széke, a hagyományos hinta és bölcső ötvözéséből létrejött Adamo babahinta, a Salt Communications Kft. munkája, a Budapesti Corvinus Egyetem arculatfejlesztése és Szalai Bálint itthon. című enteriőr tárgycsoportja nyerte meg. A díjazott alkotásokból a tavalyi évhez hasonlóan a Budapest Design Week ideje alatt látogatható kiállítást szerveznek
A Magyar Formatervezési Díj pontszerző az Apex designlistánkon.
Termék, vizuális kommunikáció, terv, diák
A bizottság 2022-ben is a termék, vizuális kommunikáció, terv és diák kategóriákban várja a három évnél nem régebbi pályaműveket. A zsűri a beérkező alkotásokat két fordulóban, kategóriánként értékeli, olyan szempontok alapján, mint formai minőség, újszerűség, versenyképesség, felhasználóbarát kialakítás vagy a fenntarthatósági szemlélet érvényesülése. A díjra tervezők, gyártók, kereskedők, forgalmazók és megrendelők is pályázhatnak.

Zsűri:
- Kassai Ferenc grafikusművész - zsűrielnök;
- Koós Pál habil. formatervező;
- Árkossy Tamás okl. faipari mérnök, címzetes egyetemi docens;
- Dániel Tünde formatervező;
- György Árpád Hunor formatervező;
- Hefkó Mihály DLA belsőépítész;
- Kecskés Orsolya ötvösművész, ékszertervező;
- Dr. Lógó Emma ergonómus;
- Szabó Ádám Csaba keramikusművész; T
- omcsányi Dóri divattervező és
- Vargha Balázs habil. grafikusművész.
A szervezők a pályázatokat elektronikus úton, 2022. május 1. éjféligvárják a [email protected] címre.