hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

MédiaPopkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Újabb nagytakarítás az HBO Maxnál: többek között a Westworld is lekerül
Még év vége előtt újabb költségcsökkentő intézkedések várhatóak az anyacégnél, a Warner Bros. Discoverynél.

Több iparági forrásra hivatkozva írta meg több filmes, tévés szakoldal, hogy az HBO Max az augusztusi nagytakarítás után (amikor például A besúgó is lekerült a felületről) újabb tartalmakat szed le a kínálatból.

Korábban kiderült, hogy a felület tulajdonosa, a Warner Bros. Discovery így próbál spórolni, hiszen az HBO Maxon fent lévő tartalmak után is fizetnie kell bizonyos költségeket a cégnek, hiába saját gyártású tartalmakat érint az intézkedés.

A mostani körben (melynek pontos időpontja nem ismert) lekerül az HBO Maxról az egyik fontos és kiemelt HBO-gyártás, a Westworld is (fenti képünkön). A sorozat legutóbbi, 4. évada már nem hozott jó nézettséget, ezért nem is rendeltek új évadot belőle. Az azonban újdonság, hogy a sci-fi sorozat el is tűnik az HBO Maxról.

A Westworld mellett a Love Life, a The Nevers, a Minx és a The Gordita Chronicles kerül le ebben a körben a platformról. Az Indiewire forrásai szerint a fenti sorozatok mind ingyenes, reklámokat is tartalmazó felületre kerülhetnek fel a jövőben.