Több iparági forrásra hivatkozva írta meg több filmes, tévés szakoldal, hogy az HBO Max az augusztusi nagytakarítás után (amikor például A besúgó is lekerült a felületről) újabb tartalmakat szed le a kínálatból.
Korábban kiderült, hogy a felület tulajdonosa, a Warner Bros. Discovery így próbál spórolni, hiszen az HBO Maxon fent lévő tartalmak után is fizetnie kell bizonyos költségeket a cégnek, hiába saját gyártású tartalmakat érint az intézkedés.
A mostani körben (melynek pontos időpontja nem ismert) lekerül az HBO Maxról az egyik fontos és kiemelt HBO-gyártás, a Westworld is (fenti képünkön). A sorozat legutóbbi, 4. évada már nem hozott jó nézettséget, ezért nem is rendeltek új évadot belőle. Az azonban újdonság, hogy a sci-fi sorozat el is tűnik az HBO Maxról.
A Westworld mellett a Love Life, a The Nevers, a Minx és a The Gordita Chronicles kerül le ebben a körben a platformról. Az Indiewire forrásai szerint a fenti sorozatok mind ingyenes, reklámokat is tartalmazó felületre kerülhetnek fel a jövőben.

