Mint korábban megírtuk, Bogár Zsolt és Tóta W. Árpád is a hetekben kezdett a Hvg.hu-nál, és a hírportál kedden bejelentette, hogy Szabó M. István is náluk folytatja. A szakújságíró eddigi pályafutása során a Magyar Narancsnál, az Élet és Irodalomnál és a Kreatívnál dolgozott. Szakterületei közé tartoznak az it-üzletág és az energetikai szektor vállalatai, valamint a közösségi közlekedés. 2006-ban a MÁV helyzetéről a Magyar Narancsban megjelent cikksorozatáért elnyerte az oknyomozó újságíróknak járó legrangosabb hazai elismerést, a Gőbölyös Soma-díjat.
A lap komoly átalakuláson megy keresztül, szeptemberben a gazdaság, vállalkozás és vélemény rovatok újultak meg. A gazdaság rovatot Bogár Zsolt vezeti, aki korábban a Magyar Narancs, az Origo és a Kossuth Rádió munkatársa volt, és a Magyar Narancsban megjelent cikkeiért háromszor nyerte el a Minőségi Újságírásért díjat. Az új rovatvezető a Kossuth Rádió reggeli közéleti műsorának, a 180 percnek a szerkesztői székéből került a Hvg.hu gazdasági rovatának az élére, miután lejárt a szerződése a Magyar Rádiónál, a csoportos létszámleépítés után. Mong Attila műsorvezetővel együtt Bogár Zsolt szerkesztőt Gazsó L. Ferenc akkori adófőszerkesztő akkor függesztette fel állásából, amikor a médiatörvény elfogadásakor Mong egyperces csendet tartott az adásban.
Kedden jelent meg az Indextől augusztus közepén távozott Tóta W. Árpád első hvg.hu-s írása is. A portál véleményfronton is erősít: a szeptember 11-én indult új véleményrovat olyan szerzők írásait közli majd, mint Majtényi László, Martin József, Neményi László, Seres László és Tamás Gáspár Miklós.
