gy.zs.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Új ügyféllel indította az évet a Merlin Communications
A Magyar Sörgyártók Szövetsége választotta az ügynökséget.

Kétkörös, nyílt tenderen nyerte el a Merlin Communications a Magyar Sörgyártók Szövetségének (MSSz) 2022-es évi megbízását, aminek apropója a szövetség megalapításának 30. évfordulója – adta hírül az ügynökség.

A Borsodi, a Carlsberg, a Dreher, a Heineken és az az éves adatok értékeléséhez adatközléssel hozzájáruló Pécsi Sörfőzde 1992-ben alapították a szövetséget, hogy egy olyan társadalmi szervezetet hozzanak létre, amely a közös értékek mentén hatékonyan tud fellépni a sörkultúra népszerűsítése, a felelős alkoholfogyasztás fontosságának hangsúlyozása és az iparág társadalmi felelősségvállalásának kifejezése érdekében.

„A Sörszövetség alapításának harmincadik évfordulójára kiírt komplex kommunikációs tenderre öt ügynökséget hívtunk meg, melyek közül három is magas szintű, igazán kreatív pályázatot nyújtott be. A Merlint a pályázó team egységessége és csapatszelleme tette az első helyre, amely alapján egyhangú döntést tudott hozni a szövetség tagjaiból álló értékelő bizottság” – mondta az ügynökség kiválasztásáról dr. Kántor Sándor, a szövetség igazgatója.

A Merlin életében nem teljesen újdonság a szövetség kommunikációs feladatainak ellátása, hiszen 2001-2009 között a Magyar Sörgyártók Szövetsége PR ügynökségeként dolgozott és olyan  kampányokat valósított meg, mint a Jófej ( JÓzan, FElelős Járművezető) kampány, vagy a Sörnagykövet program.