A svájci központú világcég stratégiai pillérként tekint a kommunikációra és a betegközösségekkel történő együttműködésre, hiszen ezek kulcsszerepet játszanak a bizalom erősítésében, a partnerkapcsolatok fejlesztésében és az egészségügyi környezet alakításában. Az új vezető feladata az lesz, hogy mindezt még hangsúlyosabbá tegye Magyarországon a két terület összehangolt működtetésével.
A szakember több mint húsz éve dolgozik marketing és kommunikációs területen. Pályafutása során olyan multinacionális pénzintézeteknél töltött be szakmai és vezető pozíciókat, mint az Allianz és az UniCredit Bank, legutóbb pedig a Citibanknál kommunikációs igazgatóként felelt a vállalati kapcsolatokért és a kommunikációért Magyarország mellett a cég közép-európai régiójában is. Olyan szigorúan szabályozott és rendkívül versenyképes iparágban ért el kimagasló eredményeket, ahol a hírnév és a megbízhatóság éppolyan kulcsfontosságú, mint a gyógyszeriparban. Szakértője a reputációmenedzsmentnek, a válságkommunikációnak és az innovatív kommunikációs megoldásoknak, amelyeket új szerepkörében is kamatoztathat.
Wintermantel Péter közkapcsolati igazgató, aki korábban a vállalati kommunikációt is irányította, a jövőben a kormányzati kapcsolatok mellett a Novartis európai uniós szakpolitikai érdekképviseletére fókuszál, idejét megosztva a budapesti és brüsszeli irodák között.
A Novartis Magyarország a kommunikáció és a közkapcsolatok vezetői szintű szétválasztásával kíván mindkettőre nagyobb hangsúlyt helyezni.

