Az RTL vadonatúj gasztro-realityjében (gyártó: Solaz Media), az Éttermek csatájában két különálló étterem küzd a vendégek kegyeiért – számolt be az RTL. A műsorban két étterem versengését követhetik a nézők: a Paletta, Sárközi Ákos étterme és az Espelette étterem, ez pedig Rácz Jenő fennhatósága. A két Michelin-csillagos séf 8-8 fős csapatot válogatott magának, ahol félprofi és profi szakácsok fognak a kezeik alá dolgozni.
Az új éttermeknek nincs más célja, mint jobban teljesíteni a másiknál és erről minden egyes adásban valódi vendégek fognak dönteni. Az Éttermek csatájában minden napnak tétje van, a versenyzőket kihívások várják, miközben a kiesés is fenyegeti őket, hiszen bármikor dönthet úgy a vezetőség, hogy valakinek távoznia kell. A napi győztesek jutalmat kapnak, míg a vesztesek csapatából valaki kiesik. Az Éttermek csatája, április 24-től minden hétköznap az RTL műsorán lesz látható.

