Július 1-jével Guntram Würzberg váltja Kiss Attilát az E.ON Hungária Csoport élén. A szakember több mint 25 éve dolgozik a nemzetközi E.ON csoportnál, számos vezető pozíciót töltött be,. Kiss Attila, az E.ON Hungária Csoport eddigi elnök-vezérigazgatója az anyavállalat felsővezetésében folytatja pályafutását az E.ON SE Vállalati Eszközmenedzsmentért (EAM) felelős alelnökeként.

Guntram Würzberg az elmúlt öt évben a németországi Essenben, az anyavállalat nemzetközi központjában dolgozott a cégcsoport jogi és compliance igazgatójaként. Ebben a pozícióban a cégcsoport legfelsőbb szintű jogi képviseletéért, valamint a compliance és adatbiztonság területekért volt felelős.
Április óta tagja az E.ON Hungária Csoport felügyelőbizottságának, az elnök-vezérigazgatói feladatokat július 1-jétől látja el. „A megújuló energiaforrások fejlődése és elterjedése, valamint a geopolitikai és gazdasági környezet minden eddiginél nagyobb kihívás elé állítja az energiavállalatokat. Nagy megtiszteltetés számomra, hogy ilyen izgalmas időszakban lehetek az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatója, és nagy várakozással tekintek társaságunk életének ezen új fejezete elé" – mondta Guntram Würzberg.
Kiss Attila, 1999-ben csatlakozott a társasághoz, azóta számos vezető pozíciót töltött be Magyarországon és az E.ON Energie AG-nél Münchenben, majd 2018-ban nevezték ki az E.ON Hungária Csoport elnök-vezérigazgatójává. A cégcsoport vezetőjeként kulcsszerepet játszott a magyar energiapiac átalakításában. Kiss Attila július 1-től az E.ON Hungária Csoport felügyelőbizottságának is tagja lesz.
