Az elmúlt hetekben debütált Pécs új arculata. A város az új logó és arculat megtervezésére a Pécsi Tudományegyetem Tervezőgrafika tanszékét kérte fel. A projekt egy logópályázattal indult, végül egy három fős, hallgatókból álló csapat (Kovács Eszter, Csányi András Gábor, Pusztai Dávid), illetve Bőhm Gergely tanszékvezető dolgozott tovább az arculaton és az arculati kézikönyvön.
A projekt során, az alapvető arculati elemek tervezésén kívül, a város saját betűtípust is kapott, Pannonius Sans néven, amit Boskovitz Oszkár alkotott meg.
A logó koncepciója alapvetően a Pécs középkori latin nevéből származó öt templom kifejezésből született. Az öt torony motívuma képviseli a kulturális örökséget, az ezeket körülölelő szalag, vagyis a Mecsek pedig a város földrajzát. A logó a Pécsre jellemző összetartást, közösségi életet, és az iránta érzett szeretetet is jelképezi.
Az egyetemisták az arculaton kívül a város új közösségi média megjelenését is megtervezték.
