Becsült olvasási idő: 1 perc
Toleranciakampány a MetaforumFilmtől

Mi ha nem magyar? címmel bevándorlók beilleszkedését és elfogadását elősegítő médiakampányt indít idén ősszel a MetaforumFilm. 

A projekt az Európai Integrációs Alap segítségével valósul meg. A kampány során készül tíz, 5 perces kisfilm, kiegészülve epizódonként egy-egy 30 másodperces spottal.

A tematikus sorozatban a bevándorlók, azaz „külföldiek” mutatnak be illetve ismerkednek meg olyan termékekkel, szokásokkal, eseményekkel, amelyeket a közvélemény tipikusan magyarnak vél, vagy éppen azt gondolja róla, hogy már-már országvédjegy.

„A projekt elsődleges célkitűzése a köztünk élő bevándorlók bemutatása és a társadalom rádöbbentése arra, hogy a választott hazát is lehet nagyon szeretni. A hungarikumok köré szőtt történetek a bevándorlókkal való könnyebb azonosulást segítik elő” – írják a közleményben.

A MetaforumFilm Stúdió 2009 után másodszor készít toleranciakampányt. A két évvel ezelőtt készült Magyar vagyok, nem annak születtem! fősorú kampány Magyarországon élő, nem magyar származású embereket mutatott be.

Az idei projekt során elkészülő tíz darab kisfilm, valamint a belőlük összefűzött 50 perces film a Hungarikumfilm.hu-n illetve az országos terjesztésű televíziós csatornák műsorán szeptember közepétől lesznek láthatók.

A filmeket olyan rendezők jegyzik, mint Kostil Danila, Kostil Luka, Kiss Norbert, Németh Gábor Péter, Kormos Gyula, Tolnai Szabolcs és Moskovics Judit.