A 2017 óta működő portál és csatorna tizennégy fős szerkesztősége 2024 utolsó napján jelentette be, hogy nem gyártanak tovább tartalmat a Speedzone oldalára, közösségi médiás felületeire.
„Ezt a döntést hosszú hetekkel-hónapokkal ezelőtt hoztuk meg – az okait kérjük ne firtassátok, mert nem lenne sem elegáns, sem helyénvaló itt és most erről írni –, röviden azért, mert úgy gondoljuk, hogy haladnunk kellene előre. Arra, amerre mi szeretnénk és úgy, ahogyan mi szeretnénk" – áll a távozást bejelentő Facebook-posztban.
A Speedzone csapata az elmúlt hét év alatt több mint 3200 YouTube-videót tett közzé (ahol egyébként 327 ezer feliratkozójuk van) Facebook-oldalukat pedig csaknem 160 ezren követik, népszerűségük a hazai autós tartalomgyártásban egyre nagyobb szintet ért el az utóbbi időkben, azonban most a szerkesztőség egésze felállt.
„Mi mindent megtettünk. De most többet kellene, másképpen.
Senki nem érzi jobban a gép rezdüléseit, mint a gépészek a gépházban, senki nem ismeri jobban a nézőit a tartalomgyártónál, olvasóit az írónál" – utalnak egy lehetséges konfliktusra, melynek eredményeképp fejezték be a közös tartalmak gyártását. Név szerint Barbalics Bence, Bessenyey Péter, Bódi Zoltán, Cseh Gábor, Csikós Zsolt, Eckhardt Balázs, Göbölyös Zsolt, Kiss Anna, Klug Lajos, Migleci Tanja, Pere László, Sallós-Kovács Péter, Vályi István és Véner Miklós hagyja el az újságot.
A Speedzone és a stábtagok jövőbeli sorsáról egyelőre bizonytalan.
via Economx
Borítókép: Speedzone Facebook-oldala

