Távozik a közmédiától az M1 emblematikus arca, Bende Balázs műsorvezető – írja a Magyar Hang, amelynek újságírói keresték Bendét, hogy valóban felmondott-e, és ha igen, annak mi volt az oka, de ő mindössze annyit válaszolt, hogy keressék ezzel kapcsolatban az MTVA sajtóosztályát, majd letette a telefont.
Mint írják, Bende Balázs az elmúlt években vált ismertté az M1 külpolitikai újságírójaként, majd az MTVA vezető szerkesztőjeként. Stílusa, kormány melletti indulatos kiállásai és ideológiai okfejtései rendre nagy visszhangot keltettek. A sajtóban és a közösségi médiában többnyire élcelődve írtak a gyakorlatilag mémesülő Bendéről.
2020-ban egy, a Szabad Európa birtokába került hangfelvételen volt hallható, amint Bende azt mondja: “a kampányban a kormányt kell támogatni, akinek pedig ez nem tetszik, az adja be a felmondását”.
A 444 a napokban írt Bendéről, akit a közmédia fő propagandistájának neveznek. A cikk szerint “az újonnan összekalapált kétharmad után a szokásos bólogatással, hisztizve, a Nyugatot szidva magyarázta meg, mekkora óriási, eszetlen nagy király a magyar közmédia”.
Frissítés, 04. 12. 16:00:
Egészségügyi okok
A közmédia kedden délután adott ki közleményt Bende Balázs távozásának okáról.
„Az M1 csatorna vezető szerkesztője a hétfői nap folyamán egészségügyi okokra hivatkozással adta be felmondását. Döntését a közmédia vezetősége sajnálattal tudomásul vette”
– idézi a közleményt a Magyar Hang.
Fotó: Szabad Európa

