po

Rovat:

Popkult
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tarr Béla-retrospektív a Cirkóban májusban

Az ötnapos rendezvény alatt műsorra tűzik a rendező összes játékfilmjét.

Május 6. és 10. között újból Tarr Béla-retrospektívet tart a Cirko-Gejzír: a közönség megnézheti a Tarr összes nagyjátékfilmjét és két talán kevésbé ismert rövidfilmjét is. A Családi tűzfészek előtt látható lesz Tarr Béla 1980-as vizsgafilmjének első része, a Hotel Magnezit, és minden film előtt levetítik a 2004-ben forgatott, Prológus című etűdöt, mely az Európa-képek című antológia darabja volt: hazánk és kilenc másik ország uniós csatlakozásának alkalmából készült, 25 európai ország részvételével.

Különlegessége az eseménynek, hogy minden vetítéshez rövid bevezető társul. A szervezők Tarr Béla egykori kollégáit és munkásságának tisztelőit kérték meg, hogy az előadások előtt szóljanak a közönséghez. A felkérést elfogadta Pogány Judit, a Panelkapcsolat főszereplője, Téni Gábor, az utolsó Tarr-filmek producere, és Kovács András Bálint filmesztéta. Szimler Bálint és Mundruczó Kornél filmrendező mellett az új generációt a Cannes-ba is meghívott Beleznai Márk, a kisfilmjével Berlinben versenyző Ladányi Jancsó Jakob, valamint a kliprendező Miki357 képviseli, a Sátántangó előtt pedig Bödőcs Tibor beszél majd. A teljes programot itt találjátok.

Kiemelt kép: Facebook/belatarr