2025 március 18-án a parlament megszavazta a gyülekezési törvény módosítását, amivel lényegében ellehetetlenítették a Pride megrendezését. A Sziget fesztivál a szavazás után egy Facebook-bejegyzésben állt ki az LMBTQIA+ közösség mellett.
„A Szigeten a szeretet, a szabadság és az önkifejezés nem csupán értékek, hanem meg is éljük őket. Több mint 30 éve vagyunk a sokszínűség ünneplésének otthona, egy biztonságos tér mindenki számára egy olyan világért, ahol mindenki szabadon táncolhat, szerethet és élhet, függetlenül bőrszíntől, vallástól vagy szexualitástól. Ez soha nem fog változni”
– írják a bejegyzésben.
A bejegyzésben kiemelték, hogy szolidaritást vállalnak LMBTQIA+ közösséggel, hozzátették, hogy mindig harcolni fognak egy olyan világért, ahol mindenki – nemi identitástól, szexualitástól, bőrszíntől vagy vallástól függetlenül – szabadon táncolhat, szerethet és létezhet. „A Pride megállíthatatlan. A szeretetet nem lehet elhallgattatni. Együtt mindig talpra fogunk állni” – zárják posztjukat.
Kiemelt kép: Facebook / Sziget Festival

