2022 szeptember 8-án lezárult egy jelentős történelmi korszak, 96 évesen, 70 év uralkodás után meghalt II. Erzsébet királynő. A világszerte elismert és milliók által rajongott uralkodótól hazájában számos módon búcsúznak, a napilapok például szinte egytől egyig sötét háttérbe borultak, és a királynő arcképét nyomtatták a címlapra. „Köszönjük” –írja a Mirror, „Szerettünk, asszonyom” –áll a The Sun első oldalán, „Összetört a szívünk” –mondja a The Daily Mail, „A gyász az, amivel a szeretetért fizetünk” –összegez a The Daily Telegraph.




Az összes címlapot a The Guardian cikkében böngészhetitek, azt pedig, hogy média és reklámszempontból milyen napok várnak a brit szerkesztőségekre és ügynökségekre, itt olvashatjátok.

