Lausek Esther
Becsült olvasási idő: 5 perc
Szélmalmos magasnyomónál jártunk

Hiába száműzték szinte teljesen Magyarországról húsz éve a nyomdák a klasszikus magasnyomtatást, az eljárás nem hagyta nyugodni Venczel Attilát (33), aki egy stancolóműhelyből szerezte be a műhelyében zakatoló öreg szélmalmot, vagyis az 1961-es gyártású Heidelberg tégelysajtót. Pár hónapja üzemelő Fabrica nyomdájában jártunk Zsámbék mellett, beszélgetésünket kakasszó és Nudli, a kismacska nyávogása kísérte.

A TELJES CIKK CSAK ELŐFIZETŐINK SZÁMÁRA ELÉRHETŐ. KÉRÜNK, LÉPJ BE A FELHASZNÁLÓNEVEDDEL!