hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Több magyar arany is született az idei Stevie Awards-on
A Noguchi, a Lounge, az Uniomedia és a Next9 is díjat kapott a pr-kampányok mezőnyében.

Immár nyilvános a 2022-es Stevie Awards díjazottjainak listája. Az idei mezőnyt ismét nemzetközi zsűri értékelte az elmúlt 2 hónapban. A PR főkategória zsűrijét idén az ausztrál Jules Brooke, a She's The Boss P/L és a Handle Your Own PR ügynökségek alapítója vezette.

A versenyen több magyar vonatkozású munka is érmet nyert, ezek a díjak beleszámítanak a Kreatív Apex PR-toplistájába is.

A Noguchi egy aranyat és két ezüstöt nyert a versenyen. A Yettel, a Cellect és a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület megbízásábóla a Twincom PR Consultancy-val közösen készült Egy fecske nem csinál nyarat? pályázat az év PR kampánya (kis költségvetésű) kategóriában nyert aranyat.

A Profession.hu Az emberi oldal kampánya 2021-ben a koronavírus miatt hosszútávú pályaváltásra kényszerülő munkavállalóknak nyújtott segítséget. A PR vezérelt integrált kampány Vállalati felelősségvállalás kategóriában ért Ezüst Stevie díjat.

Közösségi szerepvállalás projektek között szintén ezüst minősítést ért el a "Az ország leghosszabb szurkolói sálja” (Yettel).

A Next9 két kampánya is aranyat ért: az ügynökség Alteo Fenntarthatósági Barométer c. munkája és a Nestlé Health Science megbízásából készült The Fabled Life of Piku kampánya is ezt az elismerést kapta a zsűritől.

Az Uniomedia egy aranynak, egy ezüstnek és két bronznak örülhet. Az ügynökség Technológia kategóriában nyert aranyat a Mastercard Készpénzmentes Zónával. (Utóbbi kampány egy bronzot is bezsebelt.) Ezen kívül a Telekom Digitális óráját ezüsstel, az Aegon FOLO kampányát bronzzal jutalmazta a Stevie zsűrije.

A Lounge Group egy arannyal gazdagodott, az ügynökség egy interaktív videósorozattal (Old dogs, new tricks) érdemelte ki az aranyat a digitális médiakapcsolatok kategóriában.