
Az augusztus 27-i lapszám nagyon sok kritikát kapott széles körben, mindeközben egyre inkább úgy néz ki, hogy eladási szempontból nagyot robbantott vele a lap kiadója. A Magnet nevű, magazinok eladásait figyelő szervezet szerint ugyanis az első adatok alapján az sem kizárt, hogy a botrányos címlap megduplázhatja a Newsweek átlagos példányszámát, valamint benne lehet a lap három legnagyobb példányszámú megjelenése között 2010 óta.
Nem csak a nyomtatott lap teljesített jól, hanem a tabletes verziók is, az Ipadre való letöltés például az első napon 4,3 szorosa volt a megszokottnak.
