hero
Kreatív

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
„Szerintem parlagfű szaga van” - Reddit kritikákon alapuló kampányt indított a Dove

Nem szerkesztett felhasználói visszajelzéseken alapuló marketingkampányt indított a márka. 

Ötven Reddit-értékelést választott ki a márka - erre épülnek a hirdetések

“…Ti is észrevettétek, hogy megváltozott az illata? Büdösnek érzem, szerintem parlagfű szaga van, más barátnőim szerint cefre. A rossz tárolásra gyanakszom, vagy változtattak volna rajta valamit, több drogériában is jártam miatta” -  hangzik egy vélemény a sok közül a reddit/csakcsajok oldalán.

A Dove kiválasztott 50 olyan Reddit-értékelést – pozitívumokat és negatív kritikákat egyaránt – amelyet a felhasználók beleegyezésével publikáltak, majd kivetítették azokat a New York Flatiron Plaza felületein, óriás posztereken és kreatív OOH hirdetéseken is.

A cél, hogy a márka átláthatóságot, őszinteséget és hitelességet („real beauty means real experiences”) kommunikáljon, bemutatva, hogy magabiztosan áll a fogyasztói vélemények mögött, legyenek azok pozitívak vagy negatívak.

A Dove úgy működött együtt a platformmal, hogy a résztvevők anonimitását avatarokkal őrizték meg, így a platform jellegzetes közösségi hangulatát emelték be a kampány kreatív felületeibe – beleértve filmeket, óriásplakátokat, közösségi és digitális tartalmakat is.

A kreatív megjelenés New York Cityben, a Flatiron Plaza pop-up eseményen debütált, ahol a járókelők nemcsak megnézhették a nagyméretű, szerkesztetlen Reddit-véleményeket, hanem termékmintát is kaptak.

Borítókép: Famouscampaign

Via