A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) erős megkötés mellett ugyan, de ösztönzi a londoni játékok sportolóit és egyéb résztvevőit a közösségi oldalak és mikroblogok használatára. A NOB állásfoglalása szerint a kommunikáció nem szolgálhat kereskedelmi célt, a bejegyzéseknek pedig egyes szám első személyben, naplóformában kell megjelenniük, és nem újságírói beszámolóként. Ez utóbbi azt jelenti, hogy a sportolók nem tudósíthatnak a versenyekről, illetve a szerző nem tehet közzé bizalmas vagy személyes információkat.
A megjelentetett tartalmakban természetesen a vulgáris stílust is kerülni kell, a bejegyzéseknek összhangban kell lenniük az olimpia eszméjével. Személyes használatra a versenyzők közzétehetnek helyszíni fotókat is, de kereskedelmi forgalomba nem hozhatják azokat, és a versenyekről készült képeket, videókat sem oszthatják meg. Szintén tilos a NOB és a szervezőbizottság jelképeinek megjelenítése.
