Milyen célokkal állítottátok össze az idei Annecy Talent Panel programját?
A panel összeállításánál az volt a célunk, hogy minél színesebb legyen a beszélgetés, hogy minél több szempontból rá tudjunk nézni a kérdésekre. Alapvetően abból indultunk ki, hogy vajon fel tud-e készíteni az egyetem vagy bármilyen képzés a munka világára, de aztán a kicsit popos Prestige vs Paycheck cím mellett döntöttünk, ami kellően valóságossá tette a dolgot.
Mit tartasz a legfontosabb visszajelzésnek, amit a fiatal magyar alkotóktól kaptatok?
A legfontosabb visszajelzés, amit az utóbbi időben hallottam, hogy nagy a szakadék az iskola és a munka világa között. Nehéz kilépni a biztonságos és támogató közegből egy elképesztően gyors és kompetitív szakmai valóságba. A másik folyamatos visszajelzés, és igény, hogy segítsünk elsajátítani, gyakorolni az alternatív forrásteremtést. A Fast Forward Programunk miatt év közben is sokat találkozunk fiatalokkal a filmgyártás különböző területeiről. Igyekszünk olyan előadókat meghívni, akik nem csak egy adott szakmai kérdésben tudnak irányt mutatni, hanem a személyiségükkel is üzennek a közönségnek.
Mit tapasztalsz a helyszínen, milyen a hangulat, milyen a szakmai közeg?
Először vagyok Annecyban, minden nap rácsodálkozom valami új dologra. Elképesztően inspiráló a város, gyönyörű a környezet, nagyon kedvesek az emberek. Tetszik, hogy a fiatalok folyamatosan jelen vannak, a vetítésekre alig lehet bejutni és az előadásokra is rengetegen kíváncsiak. Az egyik legszórakoztatóbb megfigyelésem, hogy ha épp várakoznak valahol, akkor azonnal rajzolni, színezni kezdenek – legyen ez étterem vagy előadás. Annecyt receptre kellene felírni.


