Becsült olvasási idő: 1 perc
Philip egymilliárdos programot jelentett be

Sajtótájékoztatón ismertette Rákay Philip, az M1/M2 programigazgató-intendánsa a szeptember 28-29.-én tartandó Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! című programsorozat és műsor főbb számait. A két nap összesen 992,3 millióba kerül. 

Sajtótájékoztatón ismertette Rákay Philip, az M1/M2 programigazgató-intendánsa a szeptember 28-29.-én tartandó Itthon vagy! Magyarország, szeretlek! című programsorozat és műsor főbb számait - írja a 444.hu.

A közmédia és a Magyar Turizmus Zrt. közös programját hagyományteremtőnek szánják. Az idei sorozatra 300 település küldött pályázatot helyi nevezetességekről, míg összesen 1305 település (a települések 40 százaléka) csatlakozott a kezdeményezéshez. Emellett külön pályázhattak iskolák is öregdiák-találkozók szervezésére, valamint a két napon a múzeumok ingyenesen lesznek látogathatók.

A közmédia a helyszínekről élő körkapcsolással tudósít majd, 481 ember összesen 28 helyen (24 külső helyen) dolgozik, a műsorfolyam pedig 20 óra hosszú lesz. A programsorozatot a vasárnap esti Magyarország, szeretlek! vetélkedő után 21:30-kor az Ópusztaszeren gyújtott nagy tűz zárja majd.