Becsült olvasási idő: 1 perc
Pénteken veszi fel új ruháját a Videa

Miután már augusztusban kiválasztotta a redizájn tendergyőztesét, csütörtök éjjeltől a megújítja a Videát az Origo.

Már beszámoltunk róla, hogy az Origo címlapjának megújítása után megújul az Origo videomegosztója, a Videa is. Az oldal az új dizájnnal és felépítéssel november 10-én, csütörtök éjjel élesedik majd.

Az Origo még márciusban hirdetett pályázatot a Videa újratervezésére, vizuális megújítására. Kizárólag magánszemélyek jelentkezését várta, öt darab kép elküldésével: látványterv új címlapra, playerre, feltöltő oldalra, logóra, valamint faviconra. Összesen 93 pályamű érkezett.

Az Origo által delegált hétfős zsűri végül egyöntetűen Hidvégi Roland pályázatára szavazott, akinek elképzelései kompromisszumok nélkül átültethetők a Videára.  A nyertes fődíjként egy 750 ezer forint értékű Apple Macbook Pro-t vehetett át.

 

Hidvégi Roland nyertes munkája

A redesign-nal a Videán található különböző eszközöket is átvariálták, valamint átalakultak az aloldalak és a funkciók is. „A rend és az áttekinthetőség leginkább a profiloldalaknál szembetűnő, ahol sikerült egy oldalra rendezni minden olyan tartalmat, eszközt, funkciót, amely a regisztrált felhasználóhoz köthető” – mondja Bányai-Boris Zsolt, a Videa felelős szerkesztője.

A videomegosztó fejlesztőcsapata számít, sőt várja is a felháborodott és elkeseredett leveleket, olyannyira, hogy még egy bátorító, vicces videót is készítettek ehhez:


szólj hozzá: Most már mindjárt!