hero
Bicsérdi-Fülöp Ádám

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Összecsaptak a horvát és kanadai bulvárlapok is a kanadai edző szókimondó nyilatkozata miatt
Nincs nagyon mit szépíteni, a két ország lapjai főleg arról vitatkoztak, kinek nagyobb, és hogy ki kit fog megcsinálni.

Elég mélyre ment Horvátországban John Herdman, a kanadai futballválogatott szövetségi kapitányának egyik nyilatkozata. Herdmant csapata első világbajnokságon játszott mérkőzése után kérdezték arról, hogy mit mondott a játékosainak a Belgiumtól elszenvedett vereség után. 

“Azt mondtam nekik, hogy ide tartoznak, és hogy meg fogjuk b****i Horvátországot” – mondta a tévében félmosollyal a száján Herdman már a következő meccsre utalva, ügyelve arra, hogy azért ne káromkodjon élő adásban.

Herdman mondatai hamar eljutottak a horvátokhoz, és a vasárnapi mérkőzés előtt a 24 Sata bulvárlap egy majdnem teljesen meztelen, csak kanadai juharlevelekkel feldíszített  Herdman-montázzsal a címlapján jelent meg a következő szöveggel: “Jár a szád, de van tököd is?”

Forrás: Twitter

Eközben az egyik kanadai bulvárlap, a Toronto Sun is válaszolt a 24 Satának “a mi golyóink nagyobbak” feliratú címlappal.

A vasárnapi meccs előtt rá is kérdeztek Herdmannál a horvát újság címlapjára. A szövetségi kapitány megpróbálta humorral enyhíteni a dolgot, mondván, a képen láthatónál nagyobb hasa van azért.

Vasárnap estére valószínűleg nyugvópontra ért a történet, a mérkőzésen ugyanis Horvátország 4-1-re legyőzte Kanadát. Azért a horvát Sata 24 szerkesztőinek már végig kellett menniük saját útjukon, úgyhogy egyszerűen csak egy melldöngető “Minket senki sem b… meg” felirattal és ünneplő horvát játékosok fotójával zárták le a sztorit.

via: Guardian