Elég mélyre ment Horvátországban John Herdman, a kanadai futballválogatott szövetségi kapitányának egyik nyilatkozata. Herdmant csapata első világbajnokságon játszott mérkőzése után kérdezték arról, hogy mit mondott a játékosainak a Belgiumtól elszenvedett vereség után.
“Azt mondtam nekik, hogy ide tartoznak, és hogy meg fogjuk b****i Horvátországot” – mondta a tévében félmosollyal a száján Herdman már a következő meccsre utalva, ügyelve arra, hogy azért ne káromkodjon élő adásban.
Herdman mondatai hamar eljutottak a horvátokhoz, és a vasárnapi mérkőzés előtt a 24 Sata bulvárlap egy majdnem teljesen meztelen, csak kanadai juharlevelekkel feldíszített Herdman-montázzsal a címlapján jelent meg a következő szöveggel: “Jár a szád, de van tököd is?”

Eközben az egyik kanadai bulvárlap, a Toronto Sun is válaszolt a 24 Satának “a mi golyóink nagyobbak” feliratú címlappal.

A vasárnapi meccs előtt rá is kérdeztek Herdmannál a horvát újság címlapjára. A szövetségi kapitány megpróbálta humorral enyhíteni a dolgot, mondván, a képen láthatónál nagyobb hasa van azért.
Vasárnap estére valószínűleg nyugvópontra ért a történet, a mérkőzésen ugyanis Horvátország 4-1-re legyőzte Kanadát. Azért a horvát Sata 24 szerkesztőinek már végig kellett menniük saját útjukon, úgyhogy egyszerűen csak egy melldöngető “Minket senki sem b… meg” felirattal és ünneplő horvát játékosok fotójával zárták le a sztorit.

via: Guardian

