Becsült olvasási idő: 1 perc
Operára cseréli a Dunát Ókovács

Ókovács Szilveszter operaénekest, a Duna Televízió vezérigazgatóját nevezte ki augusztus 22-i hatállyal Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Állami Operaház kormánybiztosának. Ókovács körülbelül még egy hónapig marad a Duna Tv élén.

A kormány a Magyar Állami Operaház irányításával kapcsolatos feladatok ellátására az intézmény főigazgatói munkakörének betöltéséig, de legfeljebb két éves időtartamra nevezte ki kormánybiztossá Ókovács Szilvesztert. Ókovács felettese ebben a minőségében közvetlenül Orbán: tevékenységét a miniszterelnök irányítja.

Az Orbán által hétfőn aláírt kormányhatározat alapján „a kormánybiztos irányítja az Operaház működését és gyakorolja a főigazgatói jogkört; gyakorolja a munkáltatói jogokat az Operaház dolgozói tekintetében; felügyeli az Operaház vagyonkezelésében lévő állami tulajdonú ingatlanok működését, fejlesztését; felügyeli az Erkel Színház rekonstrukciós munkálatait; javaslatot tesz a fővárosi zenés színházi struktúra átalakítására; kidolgozza a magyar zenekultúra fejlesztésének koncepcióját, melyben a vezető szerepet a Magyar Állami Operaház tölti be".

Ókovács Szilveszter
Új megbízásával kapcsolatban Ókovács az MTI-nek azt mondta,a Duna Televízióban körülbelül egy hónapon belül elvarrja a szálakat, és elhagyja a vezérigazgatói posztot. „Szerintem a törvény szelleméből ez következik" – indokolta távozását a csatornától.

Ókovács Szilveszter 1997-ben, a budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémián végzett operaénekesként és magán-énektanárként. 1999-től az Oktatási Minisztérium fejlesztési tanácsadójaként, 2000 és 2002 között a miniszterelnöki kabinet parlamenti tanácsadójaként dolgozott, 2001-ben az Erkel Színház vezetője, 2002 és 2005 között az operaház kommunikációs igazgatója volt. 2011 áprilisától a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem gazdasági tanácsának elnöke.

Újságíróként 1998 óta tevékenykedik, 1989-ben kezdett rádiózni, majd 2001-ben televíziózni. 2002 decemberétől 2010 novemberéig a Hír Tv műsorvezetőjeként, szerkesztőjeként dolgozott, majd 2010. november 18-án a Közszolgálati Közalapítvány kuratóriuma a Duna Televízió vezérigazgatójává választotta.