A Párizst idén megvilágító olimpiai láng nem olyan égő fáklya, mint a régiek, hanem egy illúzió, ami összhangban van a város ambiciózus szén-dioxid-kibocsátási céljaival – írta a Design Taxi. Ami egy égő fáklyának tűnik az igazából egy köd és fénysugarakból álló felhő egy hőlégballonban. A tűz-szerű látványt 40 LED és 200 ködfúvóka segítségével érték el.
Párizs szándéka, hogy a lehető legzöldebbé tegye az olimpiai játékokat, ezért célként tűzte ki, hogy a szén-dioxid-kibocsátást 1,5 millió tonnában maximálja, ami jóval kevesebb a korábbi nyári olimpiák szokásos 3,5 millió tonnájánál. A francia szervezőbizottság a hagyományos földgázlángról való lemondással a környezettudatosságra helyezi a hangsúlyt.
Kiemelt kép forrása: Facebook / The Telegraph
