hero
M.K.

Rovat:

Reklám
Becsült olvasási idő: 1 perc
Jól odaszúr a Channel 4 kampánya azoknak, akik lekezelő sztereotípiával gondolnak a paralimpiára

A brit csatorna kutatásából az derült ki, hogy az emberek 59 százaléka azért nézi a paralimpiát, hogy lássa, a sportolók hogyan győzik le a fogyatékosságukat. A Channel 4 az előítéletek felülvizsgálatára buzdítja a nézőket.

A brit Channel 4 csatorna lecserélte a 2012 óta használt Szuperemberek (Superhumans) brandjét és helyette egy olyan erős kreatívanyaggal jelentkezett, amely valóban felülírhatja a paralimipiai sportolókkal kapcsolatos előítéleteket - olvastuk a Marketing Beat oldalán.

Az új, Considering what? című kreatívanyag azt hangsúlyozza, hogy a paralimpikonok önmagukban is világszínvonalú sportolók, nem pedig olyan emberek, akik „legyőzik" fogyatékosságukat.

A kampány a Channel 4 által megrendelt kutatás után készült, amelynek eredménye szerint az emberek 59 százaléka azt állította, hogy azért nézi a paralimpiát, hogy lássa, amint az emberek „legyőzik a fogyatékosságukat", és csak 37 százalék nyilatkozott úgy, hogy az „izgalmas sportversenyek" miatt követi az eseményt.

Az új kampányban a nézőket arra kérik, hogy vizsgálják felül a paralimpiához fűződő előítéleteiket, amikor Aaron Phipps, Emmanuel Oyinbo-Coker és Dame Sarah Storey sportlegendák a gravitáció, a súrlódás és az idő hatalmas erejével szállnak szembe.

Az erős hatású film életre kelti az egyes erőket, és megmutatja hogyan szállnak szembe velük a sportolók, majd különböző embereket pásztáz, akik a képernyőn figyelik az eseményeket, és így kommentálnak: „Olyan bátrak" és „Olyan jól csinálják, ahhoz képest, hogy...". Ez utóbbi után egy lány barátja csak annyit kérdez: „Figyelembe véve mit?"

Ez volt a 2012-es Meet the Superhumans című szpot.