Az Egyesült Államokban 24, Németországban 17, és a világ több, mint húsz országában további 70 évadot megélt tehetségkutató valóságshow hazai verziójában a modell jelölteknek hétről hétre nem mindennapi tréningeken, küldetéseken, fotózásokon és divatbemutatókon kell bizonyítaniuk rátermettségüket. A versenybe szálló lányoknak szépségük mellett állóképességükre, szakmai elhivatottságukra, alázatos hozzáállásukra és alkalmazkodóképességükre is szükségük lesz, hogy meggyőzzék a Next Top Model Hungary négy tagú szakmai zsűrijét - ez áll a TV2 sajtóközleményében az új műsorról.
Ördög Nóra műsorvezetésével március 17-én, vasárnap 19:00-tól indul idehaza a Next Top Model Hungary és heti rendszerességgel jelentkezik. Az első adásban kiderül, kik azok a lányok, akik meggyőzik a Next Top Model Hungary szakmai zsűrijét. Tizenhat lány ezek után beköltözhet egy villába, ami a verseny alatt a lányok otthona lesz.
A magyar zsűriben a jelenleg is modellként dolgozó, több Vogue-címlapot is jegyző Axente Vanessa, Tomán Szabina exmodell és üzletasszony kap helyet, továbbá a szakmában ismert Merő Péter és Tombor Zoltán fog ítélkezni arról, hogy melyik nő alkalmas a modell hivatásra.

Botrány a német Next Top Model miatt
A kétségtelenül sikeres nemzetközi formátum nem volt mentes botrányoktól, az amerikai Tyra Banks, és a Heidi Klum vezette német szériát komoly kritikák is érték, és nem csupán a különböző, mesterien kreált és megjelenített cicaharcok miatt, hanem mert több versenyző is azt állította, embertelen és emberi méltóságot sértő körülmények között zajlanak a forgatások. 2022-ben az egyik német versenyző egy 28 perces Youtube-videóban ecsetelte, hogy milyen megaláztatások érték a műsor alatt, a kijelentései után egy másik nő is súlyos vádakkal illette Heidi Klumot és a formátumot. A történeteik szerint például minden versenyzőt árgus szemekkel követ egy felügyelő, aki különböző, nézettséget hajszoló kellemetlen szituációkba kényszeríti őket, amit aztán úgy vágnak meg, hogy még több nézettséget hozzon.
Az egyik divatbemutató során állítólag néhány nő lábát szándékosan bekenték, hogy a kiválasztottak elcsússzanak a kifutón. Vérző sebekről, sérülésekről, testüket borító lila foltokról és testi sértésről is beszámol az egyik versenyző, aki a felvételekkor 16 éves volt és egyik elhíresült jelenetben Heidi Klum belöki a medencébe. Állításaik szerint továbbá a versenyzők folyamatos támadásnak vannak kitéve az online térben, egyikük azt mondta, halálos fenyegetéseket kapott végig műsor alatt, rendőrségi felügyeletet kellett kérnie és öngyilkossági gondolatokkal küzdött. A ProSieben tévétársaság, amely 18 éve sugározza a Germanys Next Top Model műsort, azzal védekezett, hogy épp ebből az esetből kifolyólag országos kampányt indítottak az online zaklatások, a Cybermobbing ellen, és pszichológussal segítették versenyzőiket. Továbbá pert is indítottak mindkét nő ellen a titoktartási kötelezettségeik megszegése miatt.
A lányoknak nem csak az olykor extrém körülmények között zajló fotózások jelentik a kihívást, egymással, legbelsőbb félelmeikkel, az együttélés nehézségeivel és nem kevésszer a saját múltból visszaköszönő traumáikkal is meg kell küzdeniük a top modellé válás útján a kamerák kereszttüzében - ezt már a hazai műsor promójában írja a TV2 sajtósa.
A Next Top Model Hungary győztese elnyeri a Magyarország Következő Top Modelje címet, vele együtt 10 millió forintot, valamint két évre szóló exkluzív modell szerződést köt vele az Icon Modell Management, amely ügynökség többek között Palvin Barbarát is menedzseli karriere kezdete óta. 2024-ben a Schwarzkopf Gliss Hajápolási Márka magyarországi nagykövete lehet, és szerepel majd a JOY magazin címlapján is.
A műsor szakmai partnereként a Budapest Central European Fashion Week szervezője, a Magyar Divat & Design Ügynökség felajánlotta a lehetőséget egy versenyző számára, hogy a divathét kifutóján mutatkozzon be a következő, SS25 szezonban.

