Két hónapig lehet kitölteni az ugynokseginepszamlalas.hu oldalon (itt) azt a kérdőívet, amely fel szeretné mérni az ügynökségi szakmát: fizetésekről, tapasztalatokról, az állami és bizonyos iparágakhoz kötődő megrendelések iránti kompromisszumkészségről, munka- és túlórákról, meg egy csomó minden másról kérdeznek. A kitöltés természetesen anonim.
A "népszámlálást" Marosi Gergő, a Mito kreatívigazgatója, illetve Nagy László, az ACG kreatívigazgatója indították, a Kreatív is médiapartner benne. Az eredményeket januárban mutatjuk be a Kreatívon, és külön honlap is készül ezeknek. A továbbiakban a két ötletgazdát idézzük:
Marosi Gergő, a Mito kreatívigazgatója:
"Azért csináltuk meg mi, mert egy ilyen kezdeményezés akkor jó, ha alulról jön. Ha pár szakmabeli összeáll, akikről talán elhiszik, hogy fontos nekik ez a közeg. Ugyanígy ment le egy ilyen felmérés a fejlesztők és a ux-esek területén is, mindkettő nagy sikerrel és csomó hasznos kieső információval, ami mind a munkavállalóknak, mind a normálisan gondolkozó munkaadóknak is fontos lehet. Szóval remélem, hogy tényleg rengetegen fogják kitölteni, hogy kapjunk egy átfogó és reális képet a szakmáról."
Nagy László, ACG kreatívigazgató
"Azért vágtunk bele, hogy többet tudhassunk meg a reklámszakmárol. Mert csak úgy lehet valamin javítani, ha jobban megismerjük. Mennyien vagyunk, akiknek számít ez a közeg? Hány account, kreatív, grafikus vagy webdizájner van Pesten és vidéken, kisebb vagy nagyobb cégeknél, akit érdekel annyira a reklámszakma, hogy ne csak panaszkodjon, hanem áldozzon is rá tíz percet? Most kiderül. Remélem nagyon sokan lesznek, mert nélkülük nem ér semmit az egész. Mi ketten legfeljebb egymást tudjuk megszámolni."

