Molnár Zoltán

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
A Partizán, a Telex és a Nyugat.hu is örvendhetett sajtódíjának

Átadta az újságíró-szövetség az idei Magyar Sajtódíjakat kedden.

Idén is március 15. környékére időzítve adták át a Magyar Újságírók Országos Szövetsége (MÚOSZ) Magyar Sajtódíját, amiről a Telex is beszámolt.

Díjat kapott a Telex két, az ukrajnai háborút megjárt tudósítója, fotográfusa, Nyilas Gergely és Huszti István, a Vas vármegyei hírportál, a Nyugat.hu, valamint a főleg audiovizuális tartalmakat előállító Partizán.

A díjat 2019-ben alapították, az a legmagasabb színvonalú újságírói teljesítményt nyújtó sajtómunkások és alkotóközösségek elismerésére hivatott. Évi három díj adható át, bárki jelölhet személyt vagy szervezetet. 2022-ben Dezső András, a HVG újságírója, Vitéz F. Ibolya, a 24.hu újságírója, illetve a 444.hu szerkesztősége kapták a díjakat. A további, régebbi díjazottak névsorát a Nyugat.hu cikkében megtalálhatjátok.

Átadták még az Aranytoll Életmű-díjakat, a 90 év feletti újságíróknak járó Vastoll-díjakat, új MÚOSZ tiszteletbeli tagokat avattak, kiosztották a Földes Anna interjú-díjat, az Év Gazdasági Újságírója díjat, a Soó Rezső-díjat és a Virág F. Éva-díjat is.

A díjat odaítélő kuratórium tagjai: Kulcsár István televíziós és rádiós újságíró, volt moszkvai és New York-i tudósító, Uj Péter, a 444.hu főszerkesztője, Inotai Edit, a német közszolgálati tévé ARD tudósítója, Dull Szabolcs, a Telex főszerkesztője, N. Kósa Judit, a Népszava publicisztikai rovatának vezetője és Stumpf András, a Válasz Online munkatársa és a MÚOSZ elnöke.

(Képek forrása: Múosz.hu)