Becsült olvasási idő: 0 perc
MTVA: még Vaszily a vezérigazgató

A Népszava ma reggel az Esti Újság információjára hivatkozva azt írta, hogy az eddigi kommunikációs tanácsadó, Várhegyi Attila lehet a közmédia új vezérigazgatója miután Szabó László Zsolt hétfőn lemondott pozíciójáról. Megkerestük a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap sajtóirodáját, hogy reagáljanak az értesülésre, amelyet azóta több lap is átvett. 

Kérdésünkre az MTVA ezt válaszolta:

"Várhegyi Attila a Prestige Média Kft. ügyvezetőjeként - amint az az MTVA honlapján közzétett szerződésben olvasható - jelenleg tanácsadói feladatokat lát el az MTVA részére. Az MTVA vezérigazgatói feladatait 2015. augusztus 15-ig - korábbi közleményünkben közölteknek megfelelően - Vaszily Miklós operatív vezérigazgató-helyettesként, azt követően - a Médiatanács Elnökének döntése alapján  - megbízott vezérigazgatóként látja el."

Vagyis egy darabig még biztosan Vaszily Miklós a közmédia vezérigazgatója.