A csütörtöki Magyarország-Észtország futballmérkőzésen már megjelent, és hamarosan az OTP Bank Liga mérkőzései alatt, kültéri hirdetési helyeken és társadalmi célú hirdetésekben is találkozhatnak majd a nézők az MLSZ (Magyar Labdarúgó Szövetség) gyűlöletellenes kampányának elemeivel.
A Gyűlölet nem pálya szlogenű hirdetések a nézőtéri gyűlöletkeltés és kirekesztés ellen szólalnak fel, a kampány már 2013 májusa óta tart. Ez az alapüzenet kapott tehát most frissítést a faji megkülönböztetés elleni küzdelem világnapjához (március 21.) és az UEFA antidiszkriminációs napjához (március 1.) közel.
A kampányhoz készült reklámszpotban a szurkolás elfogadható formáit mutatják be, majd Marco Rossi a válogatott szövetségi kapitánya, és a válogatott két játékosa, Szoboszlai Dominik és Sallai Roland is kamerába mondja még a fő üzenetet.
A kampánnyal párhuzamosan azzal került a hírekbe az MLSZ, hogy vitába keveredett a Nagy-Magyarországot ábrázoló szurkolói jelképek ügyében. Az MLSZ nem tiltja a szimbólumot a stadionokban, az európai futballszövetség (UEFA) véleménye ellenére sem. Az UEFA sajtóosztálya egy közleményben úgy fogalmazott, hogy soha nem hagyta jóvá a Nagy-Magyarországot ábrázoló zászlók és transzparensek használatát. “Az ilyen szimbólumok jelenléte a stadionokban fegyelmi szankciókat vonhat maga után” – írták.

