A Microsoft a fenntarthatóság iránti elkötelezettségét mutatja be az új digitális kampánnyal, olyan kulcsfontosságú témákra fókuszálva, mint a szén-dioxid-kibocsátás csökkentése, a víztakarékosság, a hulladékmentesség és az ökoszisztémák védelme.

A Creative Review szerint a londoni Koto a Microsoft Brand Studióval közösen dolgozta ki a Föld Hónapjára időzített kampány üzeneteit és vizuális eszközeit, amelyek együttesen arra hívják fel a figyelmet, hogy a mesterséges intelligenciával felgyorsíthatjuk és költséghatékonyabbá tehetjük a fenntarthatósági megoldások bevezetését. A technológia például adatgyűjtéssel és feldolgozással segíti az erdőtüzek kockázatának előrejelzését, vagy a méhek által gyűjtött virágpor elemzésével a növénytakaró feltérképezését.
A kampány fókuszában az illusztrációk és mozgóképek állnak, a Koto Studio Alexis Jamet francia illusztrátort kérte fel a vizuális nyelvezet megalkotására. Az így létrejött négy különféle vizuális ökoszisztéma – a lila rét, a kék erdő, a kékeszöld folyó és a narancssárga földigiliszta – a Microsoft által 2030-ig vállalt négy fenntarthatósági célt jelképezi.

Az alkotók arra törekedtek, hogy a kampány reményt és fejlődést sugalló képi világa megjelenítse a Microsoft fenntarthatóbb jövőről alkotott elképzelését, hangsúlyozva, hogy a mesterséges intelligencia már most jelentős szerepet játszik bolygónk védelmében. Jamet szerint a pixeles textúrák és színek használata finoman utal az AI vizuális nyelvére, a mozgóképek pedig a fenntarthatósági kezdeményezések mögött álló embereket ábrázolják.

A kampány a Microsoft weboldalán, a közösségi médiában és az e-mail-kommunikációban, valamint a Microsoft alkalmazottak által használt Teams-ablak hátterén jelenik meg.
A képernyőfelvételek a Koto Studio oldaláról származnak, ott >>> meg lehet nézni a mozgóképeket is.

