Ahogy korábban megírtuk, hét évnyi szünet után, 2026. július 1-jétől újra életbe lép a reklámadó Magyarországon, azonban egy április 23-án megjelent kormányrendelet ezt most visszavonta. A reklámadó felfüggesztése 2019. július 1-jén kezdődött, miután az Európai Bizottság a szabályozás egyes elemeit tiltott állami támogatásnak minősítette. A jogvita végül a magyar álláspontot igazolta: 2021-ben az Európai Unió Bírósága is kimondta, hogy a magyar reklámadó összhangban van az uniós joggal. Ennek ellenére a kormány a felfüggesztést évről évre meghosszabbította.
A mostani rendelet így fogalmaz: „Tekintettel arra, hogy az évek óta zajló orosz–ukrán konfliktus negatív hatást gyakorol a hazai gazdaságra, szükséges intézkedéseket tenni annak érdekében, hogy a vállalkozások terhei ne emelkedjenek.” „[…] a rendelet célja, hogy a reklámadó mértéke 2026. június 30. napját követően is 0 százalék legyen” – teszi hozzá a rendelet.
Kiemelt kép: Adobe Stock

