hero
F. V.

Rovat:

Média
Becsült olvasási idő: 1 perc
Közelményt adott ki a Mediaworks a Magyar Nemzet és 12 megyei napilap sorsáról

A vállalat megígérte, hogy továbbra is elkötelezett marad a minőségi tartalom, a szakmai felelősség és a fenntartható médiaüzleti működés mellett.

Augusztus elsejétől megújul a Magyar Nemzet és több vármegyei napilap is – a Békés Megyei Hírlap, Délmagyarország, Észak-Magyarország, Fejér Megyei Hírlap, Hajdú-bihari Napló, Kelet-Magyarország, Napló, Petőfi Népe, Somogy Megyei Hírlap, Tolnap Népújság, Új Dunántúli Napló, Új Néplap – közölte a Mediaworks Hungary Zrt. a Media1-hez eljuttatott közleményében. 

A napilapok augusztustól hetilapként jelennek meg, szombatonként. Hozzátették, a kiadó minden előfizetőjét levélben is tájékoztatja a változásról. 

A Mediaworks hivatalosan azzal indokolta a döntést, hogy így több értéket biztosíthatnak az olvasóknak. „Az új hetilapok tartalmasabb, olvasmányosabb formában jelennek meg: nagyobb hangsúlyt kapnak a hosszabb írások, interjúk, riportok, elemzések, háttéranyagok, véleménycikkek, valamint a közéleti, gazdasági, kulturális, társadalmi és helyi közösségi témák.”

A közlemény szerint a változás az „olvasói igényekből kiinduló működés része”. Elmondásuk szerint a cél, hogy a nyomtatott termékek az olvasók által igényelt formában adjanak valódi értéket, tehát rendszerezett, megbízható és kényelmesen fogyasztható tartalomként. „A megújuló nyomtatott lapok a tájékozódást, a megértést és az élményszerű olvasást szolgálják.” Továbbá megígérték, hogy a lapok szakmai minősége megmarad, továbbra is elkötelezettek a minőségi tartalom, a szakmai felelősség és a fenntartható médiaüzleti működés mellett.