A McDonald's megerősítette, hogy az ikonikus McRib szendvics visszatér brit éttermeibe. A hivatalos bejelentést hetek óta tartó találgatások és „véletlen utalások” előzték meg, ugyanis a Leo Burnett UK kreatív ügynökség által kidolgozott kampány első lépése az volt, hogy a McDonald’s-alkalmazás 1,82 millió felhasználójának a következő üzenetet küldték: „McRib_Test.notification_16.10.24 [TEST]”. A Leo Burnett egy saját zeneszámot is készített, a „McRib FM”-et, amelyet „véletlenül” kétóránként játszottak le a McDonald's éttermekben, miután október 3-án megjelent a Spotifyon.

„Egy kicsit szórakoztunk a McRib-rajongókkal - véletlen értesítésekkel, hibás reklámokkal és rengeteg célzással, amiket útközben bedobtunk” – mondta Alexandra Martin, a McDonald's vezető márkamenedzsere.
A szívatás a „The McRib isn't not back” rejtélyes üzenetet tartalmazó out-of-home hirdetésekkel folytatódott, a McDonald's pedig olyan játékos feliratokkal reagált a szendvics visszatéréséről szóló pletykákra, mint például: „Hogy egyértelmű legyen, szinte biztosan jön vissza.”
A Leo Burnett UK ECD-i, Andrew Long és James Millers hozzátették: „A McRib egy kulturális ikon, ezért fontos volt, hogy ez a kampány ne csak ezt ünnepelje, hanem ténylegesen kihasználja, és építsen a legendás státuszára.
De ezzel még nincs vége, jöhetnek a mémek!
A nagy bejelentés után sem állt le a Meki, a nagy hype-ra reagálva mémelésbe kezdtek az Instagram-oldalukon. Ezekben bemutatják, milyen jó dolog is a McRib. Mutatunk is párat az alkotásokból:





Via: Marketing Beat
Képek forrása: Instagram / mcdonaldsuk

