Hétfőn sajtóközleményben ismertette a Gazdasági Versenyhivatal (GVH), hogy a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmának feltételezett megsértése miatt versenyfelügyeleti eljárást indított a Lidl Magyarország Kereskedelmi Bt.-vel szemben.
A hivatal szerint a vizsgálat a Lidl kereskedelmi kommunikációjában alkalmazott „A Lidl a legolcsóbb élelmiszerlánc” állítás miatt indult.
"A kereskedelmi kommunikációban megjelölt, a Pénzcentrum által végzett felmérés valószínűsíthetően nem alkalmas az eljárás alá vont vállalkozás piacelsőségi állításának objektív, tényszerű igazolására. Tekintettel a hivatkozott felmérés kimondottan szubjektív, nem reprezentatív jellegére, valamint arra, hogy a felmérés a kereskedelmi kommunikáció közzétételéhez képest korábbi időszakra (2022. december 2. – 2023. január 30.) vonatkozott" – olvasható a GVH indoklásában.
A GVH közleményére a Lidl később a nyilvánosság előtt is reagált.
“A Lidl Magyarország a Pénzcentrum.hu és a Debreceni Egyetem közös kutatására alapozta reklámkampányát. A két hónapon át tartó felmérés során megkérdezett több mint 17 ezer fogyasztó rangsorolta a kutatásban szereplő üzletláncokat, aszerint, hogy melyikben lehet a legkedvezőbb áron bevásárolni a termékkategóriák meghatározása nélkül. A vállalat álláspontja szerint a fogyasztókat a jogszabályoknak megfelelően tájékoztatta mind a Lidl-től függetlenül végzett kutatásról, mind pedig a reklámállítás jellegéről” – írta reakciójában az áruházlánc.
A Lidl hozzátette, hogy együttműködik a GVH-val az eljárás során.
Borítókép: A Lidl korábbi, sajátmárkás kollekciója Csehországban

