Öngyilkossági hullám söpör végig Oroszországon. Legutóbb egy 15 éves fiú ugrott ki moszkvai lakásuk ablakából, és a múlt csütörtökön még négy másik fiatal is úgy döntött, nem akar tovább élni. Egy 12 éves lány felakasztotta magát, ezzel ő volt a tizenkettedik öngyilkos gyerek két héten belül. Még ugyanezen a napon egy szentpétervári diák kiugrott egy nyolcadik emeleti ablakból, és ugyanezt a halálnemet, de a tizenhatodik emeletet választotta egy lány Moszkva egyik dél-nyugati kerületében. A Kalmük Köztársaság fővárosában, Elisztában egy 10 éves lány halála ügyében indítottak a hatóságok nyomozást.
És még hosszan lehetne folytatni a sort, akár a két moszkvai diáklánnyal, akik kettős öngyilkosságot követtek attól való félelmükben, hogy kiderül, hogy két héten keresztül lógtak az iskolából, vagy azokkal a diákokkal, akik a krasznojarszki és a tambovi körzetben akasztották fel magukat. Február óta 17 fiatal követett el öngyilkosságot Oroszország különböző részein.
A teljes cikket itt olvashatja.
