Csaknem nyolc év után mondott le a Gucci kreatív igazgatója, Alessandro Michele, aki a CNN cikke szerint újragondolta a márkát és új életet lehelt bele.
Döntését szerdán jelentette be a 49 éves tervező, aki a luxus-divatház anyavállalata, a Kerint szerint „óriási szerepet játszott abban, ahol ma tart” az olasz brand.
A konglomerátum elnök-vezérigazgatója, François-Henri Pinault nyilatkozatában hozzátette: „Az út, amelyen Gucci és Alessandro együtt járt az elmúlt években, egyedülálló, és kiemelkedő pillanat marad a Ház történetében... Szenvedélye, képzelete, találékonysága és kultúrája a Guccit a középpontba helyezte, ahol a helye van.
Michele eredetileg táskatervezőként került a Guccihoz, majd 2015-ben a szakmát meglepetésként is érte, hogy a csúcspozícióra őt választották. Elődje Tom Ford volt, a márka imidzse pedig épp hanyatlóban, ezért a legjobb választásnak tűnt a Gucci identitását teljesen újragondoló tervező kreatív igazgatóként.
„Ezen hosszú idő alatt a Gucci volt az otthonom, a fogadott családom. Velük együtt, álmodtam, képzelődtem, kívántam” – búcsúzott Michele, akit még egyelőre nem tudni, ki követ a divatháznál.
Fotó: MTI/EPA-ANSA/Ettore Ferrari

