A húspótlókat gyártó francia La Vie márka Veganuary kampánya gigantikus óriásplakátokkal hirdeti növényi alapú baconjét minden vallású és étrendet képviselő ember számára.
„Egy zsidó, egy húsimádó, egy muszlim és egy vegán bemegy egy bárba, és esznek egy szalonnás szendvicset. Nem vicc” – szerepel a londoni Shoreditch-ben található, háromszintes saroképületre kihelyezett óriásplakáton, írja a The Drum.
A valaha volt legsokszínűbb kocsmai ebéd – és az egység – üzenetét hordozó nemzetközi, kültéri kampányt a márka a Buzzman kreatív ügynökséggel együttműködésben dolgozta ki. A kampány a múlt hónapban indult Európában, a plakátok London mellett Bristol, Brighton, Manchester és Cardiff utcáin is megjelennek.

A Marketing/Beat cikke szerint a La Vie 200 milliós megtekintésre számít.
Romain Jolivet, a La Vie marketingigazgatója – aki szerint cége képes a sertéshús ízét a húsmentes termékekben is megjeleníteni – azt mondta, a küldetésük nem más, mint az, hogy minden fogyasztót a növényi alapú életmód felé tereljenek, és mindenkit egy asztalhoz ültessenek, étrendtől függetlenül.
A La Vie növényi alapú szalonnáját 2023-tól a Burger King is felvette az étlapjára.

