Becsült olvasási idő: 1 perc
Kovács Krisztián a közmédiához igazolt

Kovács Krisztiánt nevezte ki a Műsorszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a kereskedőháza igazgatóhelyettesének.

Kovács Krisztiánt nevezte ki a Műsorszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) a kereskedőháza igazgatóhelyettesének.

A szakember 1996-ban végzett a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem marketingszakán, majd jogi szakokleveles közgazdász képesítést is szerzett. Televíziós pályafutását a Tv3-nál kezdte, majd 2000-től tizenegy évig dolgozott a Tv2-nél, ahonnan 2011 márciusában kereskedelmi igazgatóként távozott. Kovács Krisztiánt idén márciusban a Magyar Elektronikus Műsorszolgáltatók Egyesületének elnökévé választották.

Az MTVA Sales House értékesítési ága felel az M1, az M2, a Magyar Rádió összes csatornája, a Duna Televízió, a Duna World valamint a közmédia teljes internetes portfóliójának hirdetési értékesítéséért.

Az MTVA hirdetési felületeinek értékesítését 2011 márciusában vonták össze egy sales house-ba, melynek vezetője Schatz Péter lett akkor. Schatz idén májusban közös megegyezéssel távozott a közmédiától, helyére Galavics Andrást, a Magyar Rádió kereskedelmi igazgatóját nevezték ki.