Kedden jelentették be a távozást, november elsejétől már nem lesznek elérhetőek a Yahoo szolgáltatásai Kína szárazföldi részéről – Írja a 444 az AP nyomán. A bejelentés nem váratlan: az országba még 1999-ben érkezett cég 2015-ben záratta be pekingi irodáját, a híroldalukat pedig blokkolják a kínai hatóságok.
A szabad internet fontosságát és a felhasználók jogait is hangsúlyozó Yahoo nem az első amerikai távozó: korábban a Microsofthoz tartozó LindekIn is elhagyta az országot.
