Becsült olvasási idő: 1 perc
Kivonják a piacról a klasszikus Hellt

Koffeimnentes, a kellő hatást mate teával és teobrominnal elérő új termékkel jön ki a Hell energiaital-gyártó, ezzel is megoldást keresve a chipsadó miatt alighanem megnövekedő árú klasszikus energiatalok iránti kereslet csökkenésére. 

Koffeimnentes, a kellő hatást mate teával és teobrominnal elérő új termékkel jön ki a Hell energiaital-gyártó, ezzel is megoldást keresve a chipsadó miatt alighanem megnövekedő árú klasszikus energiatalok iránti kereslet csökkenésére.

A sajtóközleményben az áll, hogy a New Generation névre keresztelt új italt már több mint egy éve fejleszti a Hell Energy Kft., a gyártást pedig szeptember elsején kezdik meg. A tervek szerint a forgalmazást október elsején indítják be, a chipsadóval, vagyis a népegészségügyi termékdíjról annyit írnak, hogy csupán meggyorsítja a termékbevezetés folyamatát, de nem annak köszönhető az új termék.

A cég azt ígéri, hogy az új termék a klasszikus energiaitalhoz szinte azonos élénkítő és ébrentartó hatással bír majd, amit klinikailag leteszteltek.

Az új termék október elsejei bevezetését követően Magyarországon már csak az új terméket gyártja és forgalmazza a magyar tulajdonú Hell Energy, tehát minden jelenleg forgalomban lévő termékének összetétele megújul, köztük a Hell Energy Red Grape-é is. Az új, természetes összetevőkkel készülő Hell energiaital ára az új receptúra ellenére sem változik szignifikánsan – ígéri a gyártó.