Szijjártó Péter tájékoztatása szerint felkérték Garamvölgyi László korábbi rendőrségi szóvivőt, hogy a jövőben a közbiztonsági kérdések területén vegyen részt a kormányzati kommunikációban. A bejelentés előtt már szárnyra kapott az a hír, hogy gondolnak Garamvölgyi Lászlóra, aki az MTI-nek ekkor azt mondta: szívesen vállalna munkát a rendészeti kommunikációs szakterületen.
A Népszabadság Online augusztus 26-án írt arról, hogy Giró-Szász András töltheti be a kormányszóvivői tisztséget. A miniszterelnök szóvivője akkor nem kívánta kommentálni a portál értesülését.
